Поки в розробці нова версія плавучого сховка, спеціального тенту для фотозйомки водоплавних птахів, ділюсь вже набутим досвідом.
У 2015-му році я вже мав певний досвід фотозйомки птахів. Але всі фото я робив виключно на суходолі. Водоплавні птахи, які воліли триматися подалі від берега, лишались для мене недоступними. Я зробив кілька спроб з використанням човна. З бугайчиками це було ефективним способом, але з більш обачними птахами це не дало жодного результату. Тому вирішив спробувати змайструвати плавучий сховок. Це невеличкий намет на плавучій основі. За його допомогою фотограф, що знаходиться у воді, не тільки маскується, а ще й має змогу пересуватися. Конструкції такого знаряддя можуть бути різними, навіть бачив екземпляри з мотором 🙂 Але мені був потрібен простий варіант. Я зробив чорнову версію, щоб перевірити її ефективність. Для П-подібної основи використав фанеру та листи пінопласту. Вона складалась з трьох частин, щоб я мав змогу розбирати її та перевозити. Для тенту використовував наметові дуги. Виглядало це так:
Будучи наївним, я вирішив, що буде достатньо просто накинути тканину на дуги. Але на ділі це було просто жахливо! 🙂 Через аби-який тент видимість дуже погана, зафіксувати добре його теж неможливо. На вітру такий тент дуже сильно шумів.
Але, на диво, це спрацювало! Мені було дуже не зручно працювати, але птахи подекуди були досить дружелюбними. Шумний та рухливий тент деяких качок геть не турбував.
Качки у дикій природі дуже обережні. Тому я тішився такому результату. Також була гарна змога зняти куликів зі сторони води.
Стали очевидними дві речі: плавучий сховок є дуже ефективним засобом та те, що мені необхідний хороший тент. Сам я шити не вмію та не люблю, тому замовив у товариша. Влітку зробив кілька виходів на воду. З новим тентом було набагато зручніше працювати. Він надійно закріплений та натягнутий, є віконця по периметру для огляду та зручний рукав під об’єктив.
Я тішився і того разу зміг добре познімати пірникозу велику.
Птах дуже спокійно до мене ставився навіть, коли я наближався впритул.
Під берегом ходили чепури. Для їх зйомки така засідка теж підходить чудово!
Не кожного разу птахи реагували однаково. Часто вони все ж таки побоювались мого укриття. Тому у цій справі необхідна наполегливість та трохи удачі. Також важливо не забути про гідрокостюм, адже весною чи восени вода дуже холодна!
Дякую за увагу!
Кривий Ріг, 2015