Рибалочка – це дивовижний птах з гарним блакитним оперенням та надзвичайною майстерністю, за яку його прозвали королівським рибалкою (з англ. kingfisher).
На початках моєї фотографічної “кар’єри”, рибалочка був для мене досяжним. Я часто його зустрічав на річках та водоймах, та не знав як його сфотографувати. Та одного вересневого дня, у далекому 2010-му, птах випадково сів переді мною на гілляку та ще й з цікавою рибиною щипавкою (Cobitis taenia).
Через рік я повернувся до цього місця на річці, щоб більш ґрунтовно попрацювати. У перші дні було важно визначитись з точкою зйомки (це завжди є найскладнішим у фотозйомці птахів). Я пробував ховатись та чекати серед каменів та чагарників і навіть вдався до екзотичних методів – зйомка на дереві. Зараз то смішно згадувати, але тоді, сидячі годинами на дереві під маскувальною сіткою, було не до сміху 😀
Врешті прийшов до класичного методу зйомки рибалочки – на підготовленій присаді. Це легко, але необхідно знайти місце, де птах пролітає найчастіше. Там і встановити видний патик. З часом птах запам’товує це місце і буде часто там сидіти або рибалити з присади. До мне птах також звик та не звертав з часом жодної уваги.
Місце було чудовим – вузенька ділянка річки з незначною глибиною. Це давало мені вільно обирати точки зйомки та пересуватись по струмку. Птахи тут були найбільш активні у кінці літа або вересні, коли вже молоді птахи підростали і разом з дорослими ловили рибу. Тому ще через рік я прийшов сюди знову.
Наступні кілька зустрічей з рибалочкою відбулись у 2013 на теренах Харківської області. Тоді я познайомився з Національним парком “Слобожанський”. Одного дня я там фотографував колонію бджолоїдок та в одній норі жив також і рибалочка.
Того ж року я мандрув далі Харківщиною та зустрів пару блакитних птахів на одному з озер біля річки Сіверський Донець у природному резерваті “Яремівський”.
У 2015-му я відвідав своє старе місце у Кривому Розі на р. Інгулець. Більш ретельно облаштував місце зйомки і щоранку приїздив працювати.
Останній раз фотографував рибалочку в Дунайському біосферному заповіднику. Але тоді, то вже був для мене фоновий вид, який я “щьолкав” від нудьги, коли чекав жовту чаплю 🙂
⇒ Переглянути пост про не менш екзотичного родича рибалочки – бджолоїдку
Дякую за увагу!
Фото зроблені в період з 2010 по 2016 роки в Україні.