Є навколо промислового міста Кривий Ріг куточки природи, де вирує життя. Одне з них – село Авдотівка! Цей пост зібрав у собі найкращі матеріали кількох років.
Саме село нічим не примітне, типове для даного регіону. Та жоден любитель природи не омине увагою великий став, через який проходить автомобільна траса. Птахи починають тут збиратися з першими проталинами на кризі. Навколо води збираються лебеді, мартини, чаплі. Трохи згодом починають пролітати великі зграї качок та гусей. Тут перелітні птахи знаходять прихисток для відпочинку. Нерідко навколо водойми стають і перелітні журавлі. Та весною більшість птахів, після короткої зупинки, летять далі на північ. Лише деякі з них лишаються, щоб вивести тут потомство.
Одними з найцікавіших птахів, що гніздуються в цих краях є кулики-довгоноги. Ці граціозні птахи мають неймовірно довгі та тонкі ноги, за що й отримали свою назву.
Лісового коловодник можна зустріти тут протягом всього сезону. Але гнізда будує він виключно у лісовій місцевості, тут цей кулик лише пролітний.
Дуже схожі на нього болотяний коловодник.
Куликам чайкам дуже до вподоби ці місця. З самої ранньої весни їх крики можна чути над тутешніми полями, а за віртуозними піруетами у повітрі можна спостерігати годинами.
З другої половини літа починається інше дійство. Стартує осінній проліт і сотні куликів, повертаючись, з півночі спиняються на мілинах водойми, щоб перепочити та погодуватися.
Кулики маленькі та дуже рухливі птахи. Вони швидко переміщуються по берегу та беззупинно “зондують” дзьобом мул у пошуках їжі. Цю парочку було не легко зловити у кадр!
У другій половині вересня активно летять баранці. В ті дні вони були домінуючим видом на водоймі.
А так виглядав процес зйомки з мого місця.
В ті часи я працював просто – накидав на себе маскувальну сітку і лежав годинами нерухомо. Це має як і свої плюси, так і очевидні недоліки. Ця робота досить важка фізично. Але й зараз я іноді користуюсь цим прийомом, бо сітка забезпечує мобільність – я можу легко посунутись для більш зручного ракурсу, або перейти швидко на іншу точку.
Але не один я там любитель “полювання” на пташок. Бували й несподівані зустрічі!
А вночі виходять на берег борсуки! Тоді я був дуже здивований, що цих тварин можна зустріти серед полів у степовій зоні. Вологий берег – ідеальне місце досліджувати сліди тварин.
Дякую за увагу!
Дніпропетровська область, Україна
2012-2014 рр.