Кілька років тому я приїхав, щоб познайомитись з дикою природою Кінбурнського півострова. Саме тоді я вперше у житті побачив єнотовидного собаку. Звір йшов по дорозі, але швидко почув мене і зник у високій траві. Відтоді я ніколи не втрачав пильності, крокуючи пісками Кінбурна, і цього року мені посміхнулась удача!
Свій табір я розташував між двома селами, тож мені доводилось ходити раз на кілька днів в село за водою та провізією. Шлях не короткий, але кожного разу можна побачити щось цікаве. Темний силует край дороги мені одразу кинувся в очі. Визирнувши через траву, я переконався – це був єнотовидний собака! Тварина мене не чула і наближалась до мене. Якнайшвидше дістав фотокамеру, приєднав об’єктив та ліг на вологий пісок. Через кілька хвилин єнот (таку назву використовують, як запозичення з мисливського жаргону та деяких інших мов) показався із-за повороту. Я напружено чекаю, якою буде реакція звіра на мою присутність.
Пес невимушено йшов в мою сторону. На мить він спинився біля калюжі.
Закінчивши з водними процедурами, тварина продовжувала рухатись на мене. З одного боку інтерес не дозволяв мені поворушитися, а з іншого боку здоровий глузд підказував, що треба відступати. До тварини лишалось кілька метрів і не можна бути впевненим як вона себе поведе, коли врешті збагне мою присутність.
Та на щастя, єнота зацікавило щось в очереті і він повернув туди. Поки з очерету лунало хлюпання води та хрускіт гілля, я вагався. Зрештою, я підвівся і тихенько полишив звіра на самоті.
Факти:
- єнотовидний собака (лат. Nyctereutes procyonoides) – вид родини псових, батьківщина яких у Східній Азії. Природній ареал поширення виду доходив до Уссурійського краю та півдня Амурської області в Росії, тому друга назва тварини уссурійський єнот.
- жаргонну назву “єнот” для цієї тварини запозичено з мов інших країн: польської, румунської, німецької. У Франції тварину називають китайською віверою. Японська назва тварини танукі.
- в Європу єнотовидного собаку було штучно завезено Радянським Союзом, як мисливський вид.
- за своєю природою ці тварини не агресивні. Але як і всі псові, єнотовидки можуть переносити сказ, тому треба бути обачним.
Дякую за увагу!
Кінбурн. Квітень, 2018