Поділюся інформацією про нашу поїздку на острів Сенья в Норвегії.
Ланцюжок всієї подорожі:
Чернівці 🚆 Львів ✈️ Гданськ ✈️ Tromsø ⛴️ Lysnes 🚌 Fjordgård 🚌 Senjahopen 🚗 Skaland 🚌 ⛴️ Tromsø ✈️ Гданськ ✈️ Львів 🚆 Чернівці
Tromsø
Нині за Полярне коло дістатися не так вже і складно. Сумарно біля 4-х годин польоту і ми вже в Норвегії. Для недорогих перельотів користувалися послугами авіакомпанії WizzAir.
Подорож планували бюджетною, але без хардкору. Після довгої дороги, ми не хотіли шукати місце під намет пізно ввечері. Тому одразу забронювали житло через сервіс Airbnb. Там можна знайти недорогі варіанти.
Після прильоту водій червоненького експрес-автобуса Flybussen, порадив нам взяти таксі – так буде дешевше. Тож доїхали до нашого дому з комфортом, за який можна розплатися карткою прямо в таксі. Готівку обміняти в аеропорту забули. Як виявилось, це зробити можна тільки в аеропорту, банки таких послуг не надають, як я зрозумів. Принаймні, жодного обмінника ми не бачили. Та й, готівка нам могла знадобитися лише один раз. Тому я навіть не побачив як виглядають норвезькі крони.
Місто Тромсе нас дуже потішило. Гарно і охайно живуть там люди. Невеличкі будинки прикрашені квітами, майже у всіх тераси зі столиками і жодного паркану! В місті співііснують поруч зразки старої архітектури та сучасного модерну.
Загалом у місті дуже класна атмосфера: своєрідна архітектура, крики мартинів, запах моря та ніякої метушні на вулицях. Однієї ночі сходили через довжелезний міст до Арктичного костелу.
Ще одна особливість норвежців – пристрасть до полювання та опудал тварин. Тут вже носа в чужу культуру не сунь, хоч і важко мені то зрозуміти. Опудала тут можна зустріти майже будь-де і це основна прикраса вітрин магазинів та кафе. Чергове опудало білого ведмедя ми побачили в пабі броварні Mack – найпівнічніша броварня у світі. Туристи охоче фотографуються з опудалами. То може вони не справжні? Чи то такий вид розваг – фотографуватися з трупами?
В Тромсе купили газ. Певно, найкращий в місті магазин для гірського туризму це City to Summit. Але газ бачили навіть у звичайних магазинах у Fjordgard та Skaland.
Segla, Fjordgard
Але час рушати і в гори 🙂 В центрі розташована пристань, звідки відправляється експрес човен до Lysnes. Квитки можна купити в терміналах на морському вокзалі, через додаток Troms Mobillett або на борту човна.
Користуватися мобільним додатком для купівлі квитків не тільки зручно, а й вигідно – через додаток дешевше. Куплений квиток має короткий термін дії (до двох годин на автобусах, на човни – довше). Автобусні квитки купуються для певної кількості зон. Тому квиток можна використати кілька разів в межах обраних зон. Наприклад, якщо потрібна пересадка на інший в межах обраних зон автобус, то квиток двічі купляти не треба, а достатньо купити один до свого кінцевого пункту призначення
В Lysnes графік автобусів підлаштований під човен. Тож одразу можна рушити на 370 автобусі у Fjordgard. У водія були проблеми з терміналом, тому він погодився нас везти безкоштовно. І таке буває у світі…
Стежка наверх майже з центру поселення. Дивіться карту, на якій я позначив усі точки та наші маршрути, а також додав фотографії до деяких точок. Загалом трек легкий. Відносно складні підйоми на Hesten. На саму Сеглу сходити вже не встигли.
Для довгої двотижневої поїздки в гори мушу брати чимало речей. Хороша нагода випробувати свій новий рюкзак Exped Thunder 70, в який це все (що зліва на фото) влізло без жодних проблем.
Husfjell, Skaland
Щоб доїхати до Скаланду, нам потрібно сісти на той самий 370-й автобус у Fjordgard (дивіться розклад, бо ходить не кожен день) та зробити пересадку у Senjahopen (в центрі, біля пошти). Або 370 автобус трохи затримався в дорозі, або автобуса на Скаланд в той день зовсім не було, але він не приїхав. І за розкладом мав бути лише через день. Тож пройшлися трохи у Senjahopen та вирішили спробувати автостоп.
Одразу ж спинилась жінка, яка їхала геть в інший бік, але погодилася зробити гак у 30 км і підвезти нас аж до самого початку маршрута в Скаланді. Він починається в центрі поселення біля церкви. Трек вже трохи важчий і довший за стежки під Сеглою. Нарешті відчув себе в горах!
Для цієї локації я теж створив карту. Тут вже я находився у своє задоволення, про що свідчать треки на картах.
В перший день ми піднялись нагору пізно. Скинули рюкзаки та пішли одразу на зйомку. Після зйомки о 4-й ранку встановили табір нижче вершини, потім я ходив по воду вниз, потім снідали. Лягли спати десь о 6-й ранку. Такий він, “отдих” на природі.
Тож вирішили наступного дня переставити намет під саму вершину Husfjell – там є “поличка”. На початку підйому я побачив групу туристів з великими рюкзаками, тож знадобилося поквапитися. Забіг нагору та зайняв місце. Через кілька хвилин прийшла та група туристів, та була трохи розчарована і поставила свої намети в стороні на крутому схилі. Можу їм тільки поспівчувати. Це були не останні розчаровані туристи, адже ми там стояли табором майже тиждень. Така вона, “дика природа”, кожен бореться за своє місце під сонцем! 😀
Друзі знають, що я люблю ходити. Де б ми не поставили намет, я все одну піду фотографувати за кілька кілометрів від табору. Так і тут – поставили намет на вершині, а я пішов назад на іншу гору (синій маршрут, низом). Певно, такі прогулянки вже стали невід’ємною частиною мого фотографічного процесу.
Довго всидіти на місці не можу, тому ходив вдень просто гуляти навколо табору. Спускався вниз та на гребень під Husfjell (помаранчевий) та пройшовся по вузькому гребню (жовтий) – тут є стежка, досить цікаво нею пройтися.
Головними недоліками стоянки на верху є відсутність води та можливі проблеми у вітряну погоду.
Назад у Тромсе повертаємося тим же транспортом. Скріншот з Travel planner
В якості бонуса карта, де підписані всі вершини: mapcarta.com/18769304
Сподіваюсь, ця інформація буде вам корисною. Про що забув написати, питайте в коментарях. Дякую за увагу!
Острів Сенья, Норвегія.
Липень – Серпень, 2019